SACRAL SKULPTUR, 2 stk, udskåret eg, Sydeuropa 16. / 17. århundrede.

130669. SACRAL SKULPTUR, 2 stk, udskåret eg, Sydeuropa 16. / 17. århundrede.

Repræsenterer apostlen Johannes og en af de tre hellige konger, der bærer en helligdom som en gave til Jesusbarnet. Højde 68 cm.

Renoveret, suppleret, malingrester, skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.451