1305722. SERVICEDELE, 49 styk, porcelæn, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, anden halvdel af det 20. århundrede.
Fuld og halvblond. Tolv tekopper og underkopper (#703), 20 tallerkener (#1086), tallerken (#571), tre tallerkener (#1084), otte dybe tallerkener (#1079), sukkerskål (#2126), to serveringsskåle (#1018 og 1019) ), serveringsfad (#1143) og saucebåd (#1105).
Mindre Brugsslitage. Om en del med Kantstødt/afvisninger. Sukkerrøret med en let tørret gummiprop.