SERVICEDELE, 49 styk, porcelæn, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, anden halvdel af det 20. århundrede.

1305722. SERVICEDELE, 49 styk, porcelæn, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, anden halvdel af det 20. århundrede.

Fuld og halvblond. Tolv tekopper og underkopper (#703), 20 tallerkener (#1086), tallerken (#571), tre tallerkener (#1084), otte dybe tallerkener (#1079), sukkerskål (#2126), to serveringsskåle (#1018 og 1019) ), serveringsfad (#1143) og saucebåd (#1105).

Mindre Brugsslitage. Om en del med Kantstødt/afvisninger. Sukkerrøret med en let tørret gummiprop.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.051