EDWARD HALD. OLIE på lærred, modelstudie, usigneret, 1909/1910.

1298301. EDWARD HALD. OLIE på lærred, modelstudie, usigneret, 1909/1910.

højde 67 cm, bredde 38 cm proveniens Sven Palmqvist, Udstillet og købt hos kunstneren på Kalmar Kunstmuseum.
Attest fra Sven Palmqvists søn medfølger.

aldersslid.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Få foretaget en gratis vurdering!

aldersslid.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Antal besøg: 1.555