129528. VÆGPENDUL, nyrenæssance, begyndelsen af det 20. århundrede.
Sorte og skårne detaljer. Krone med ørn. Hvid emaljeret urskive. Sorte tal. Nøgle til pull-up medfølger.
Længde 32, bredde 16, højde 84 cm.
Måledataene er omtrentlige data.
Mindre ridser eller tab. Urskive med revner og misfarvninger.
Nøgle/nøgler findes