RISCHAR, SIEGFRIED. "Okkarion", litografi, signeret.

1285097. RISCHAR, SIEGFRIED. "Okkarion", litografi, signeret.

Rischar, Siegfried (1924-2009) - "Okkarion", litografi, signeret i bly, dateret #1972 og påskrevet "EdA", arkstørrelse ca. 59,5 x 50 cm, ark er løst.

foxing i den nederste kant, hjørner med rester af tape på verso (papir beskadiget 1x).

Få foretaget en gratis vurdering!

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besøg: 1.072