1285097. RISCHAR, SIEGFRIED. "Okkarion", litografi, signeret.
Rischar, Siegfried (1924-2009) - "Okkarion", litografi, signeret i bly, dateret #1972 og påskrevet "EdA", arkstørrelse ca. 59,5 x 50 cm, ark er løst.
foxing i den nederste kant, hjørner med rester af tape på verso (papir beskadiget 1x).