KIRKE, gustaviansk stil, midten af det 20. århundrede.
128480. KIRKE, gustaviansk stil, midten af det 20. århundrede.
Delvist udsmykket stel i messing/gult metal. Kronende fane. Hængende med forskelligt udskårne prismer. 5 buede lysarme til levende lys. Elektrificeret. 5 lyspunkter.
Diameter 45 cm.
Højde ca 70 cm.
En vis forbindelse (mellem prismerne) med beskadigelse. Behov for rengøring. Ikke funktionstestet el.
Diameter 45 cm.
Højde ca 70 cm.