1280844. EN KINESISK PLADE RET, KANGXI.
malet i jernrødt og forgyldt med underglasur blå til kant og midten, undersiden viser ribbet krop og delvist uglaseret, 15,7 cm lang x 16 cm bred Herkomst: Hambrook House, Gloucestershire Graeme Alexanders og Scott Carltons ejendom.
i god stand bortset fra meget små brugsspor og lidt fælgafslag.