EN KINESISK PLADE RET, KANGXI.

1280844. EN KINESISK PLADE RET, KANGXI.

malet i jernrødt og forgyldt med underglasur blå til kant og midten, undersiden viser ribbet krop og delvist uglaseret, 15,7 cm lang x 16 cm bred Herkomst: Hambrook House, Gloucestershire Graeme Alexanders og Scott Carltons ejendom.

i god stand bortset fra meget små brugsspor og lidt fælgafslag.

Få foretaget en gratis vurdering!

Dreweatts Online
Antal besøg: 426