1269176. SALVADOR DALÍ. TIENTA I ESPANA.
Stort farvelitografi på håndlavet papir, Salvador Dali, forestillende ryttere i en arena med smukke farveaccenter. Litografien er signeret "Dali 1960" i stenen. Tryk: Matthieu lithographe a Dielsdorf, personligt autoriseret af Salvador Dali. Arkmål: 86 x 64 cm. Rammemål: 108 x 88 cm.
Rigtig god stand, indrammet med passepartout bag glas.