Bordlampe formentlig af Pierre Lottier, omkring 1940.

1268130. Bordlampe formentlig af Pierre Lottier, omkring 1940.

Fod i udskåret, polykrom og forgyldt træ og pergament lampeskærm 50 cm høj fodsøjle og 82 cm total højde.

Overfladisk snavs og xylofage huller. Nogle krusninger på skærmen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 901