1255435. SNØPÆSER, Type ST 601 A, Stiga, moderne.
Sneslynge Snow Cube Selvkørende med flere gear, snekæder monteret Længde 58, bredde 145, højde 109 cm Vægt 75 kg, 3,7 kW Da den indeholder benzin og olie, transporteres den ikke, men afhentes på stedet af køber eller agent.
Trækledning til start mangler og er derfor ikke funktionstestet, Brugsslitage, lidt luft i dækkene.