BIBLIOFIL UDGAVE. LASSE SÖDERBERG PÅ BERTIL LUNDBERG MED EN SIGNERT ORIGINAL ETCH.

1255203. BIBLIOFIL UDGAVE. LASSE SÖDERBERG PÅ BERTIL LUNDBERG MED EN SIGNERT ORIGINAL ETCH.

Bibliofili udgave. Söderberg, Lasse & Lundberg, Bertil, illustrator. Bertil Lundber. Med signeret original radering. Kalejdoskop forlag, Malmø 1984. 8vo i et illustreret papbånd. Grafisk form af Sune Nordgren og cover af Lizzie Lundberg. Illustreret i farver og sort/hvid. nr. 44 af bibliofiludgavens 90 eksemplarer forsynet med en løst vedhæftet radering nummereret og signeret af Bertil Lundberg. Signeret af Lasse Söderberg i kolofonen. 72 sider.

Bandet lidt flosset, men godt holdt sammen. Indsendelse frisk.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 808