1252692. JAN JOHANSSON. SKULPTUR "Cityation" glas på træsokkel, signeret, 1900-tallet.
højde 25 cm, bredde 19,5 cm, dybde 14,5 cm.
Den øverste del er løs, idet den under fremstillingen er blevet limet til en træsokkel på glasfabrikken. En midterdel mangler.
Jan Johansson (Født 1942)