JAN JOHANSSON. SKULPTUR "Cityation" glas på træsokkel, signeret, 1900-tallet.

1252692. JAN JOHANSSON. SKULPTUR "Cityation" glas på træsokkel, signeret, 1900-tallet.

højde 25 cm, bredde 19,5 cm, dybde 14,5 cm.

Den øverste del er løs, idet den under fremstillingen er blevet limet til en træsokkel på glasfabrikken. En midterdel mangler.

Kunstner/designer

Jan Johansson (Født 1942)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Jan Johansson (Født 1942)

Antal besøg: 798