1249953. BORDLAMPER, et par, keramik, Bergboms, anden halvdel af det 20. århundrede.
Delvis glaseret med dekoration i relief. Tekstilskærme medfølger. Mærket. Højde ekskl. lampefod ca 34 cm.
Brugsslitage, knitren. Ikke funktionstestet, ingen funktionsgaranti ydes.