1246068. BRYSTE - Kina, træ med udskæringer.
Lille kiste - Kina, sandeltræ, rektangulær form med hængslet låg, reliefudskæringer rundt omkring, inklusive landskabsscener i stort format med krigere til hest, H-32cm B-79cm D-37cm.
Hængsler delvist beskadigede, brugsspor, ridser, små buler.