BRYSTE - Kina, træ med udskæringer.

1246068. BRYSTE - Kina, træ med udskæringer.

Lille kiste - Kina, sandeltræ, rektangulær form med hængslet låg, reliefudskæringer rundt omkring, inklusive landskabsscener i stort format med krigere til hest, H-32cm B-79cm D-37cm.

Hængsler delvist beskadigede, brugsspor, ridser, små buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besøg: 1.298