1241256. olie på lærred, 2 stk, portræt, kvinde & mand, første halvdel af 1700-tallet.
Mål på billedfladen ca 26 x 34 cm Mål på rammen ca 35 x 43 cm dateret 1728 Catarina Mål på billedfladen ca 26 x 34 cm Mål på rammen ca 35 x 42 cm.
Ikke undersøgt uden for rammen, revner.