BRILLEETUS, ÆSKE, TROFÆER, Sølv.

1239418. BRILLEETUS, ÆSKE, TROFÆER, Sølv.

Æske i sølv med forgyldt inderside, udført af Nils Jacob Helldahl, årgang 1850 Stemplet NJ HELLDAHL, U4(1850) Brilleetui i sølv, stemplet 830S, kattefod, S, ELW Pokal, højde 8 cm, stemplet GAB, Stockholm, kattefod , S, P9(1965) Kop, højde 9 cm, stemplet GAH, Stockholm, kattefod, S, R7(1919) Kop, højde 8,2 cm, diameter 9 cm, stemplet Uppsala, kattefod, S, V8 (1947) og uklart stempel Samlet vægt 318 gram.

Brugsslitage, gravering på to af trofæerne og brilleæsken.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 503