TISCHBEIN, JOHANN HEINRICH WILHELM. Efter. Goethe liggende foran Goethehuset, pastel på papir.

1237460. TISCHBEIN, JOHANN HEINRICH WILHELM. Efter. Goethe liggende foran Goethehuset, pastel på papir.

Planic, Z. (20. århundrede) - Goethe liggende foran Goethehuset, pastelkridt på papir, Goethe-figur efter "Goethe in der Campagna" af Johann Heinrich Wilhelm Tischbein (1751-1829), signeret nederst til højre. og det '92', ca.59x78cm, indrammet under glas.

god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

god stand.

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besøg: 1.166