1236552. SPISESUMSKAB, pyramideformet mahogni, Oscarian, anden halvdel af det 19. århundrede.
Underdel med skuffe og 2 skabslåger, overdel med låger, profileret front.
Bredde 90 cm, dybde 50 cm, højde 174 cm.
Slitage, mærker og ridser Underomslag med skader.
Nøgler mangler.