THOMAS BAVARIA VASE.

THOMAS BAVARIA VASE.
1236125. THOMAS BAVARIA VASE.

Porcelæn, glaseret. Pæreformet krop med ribbede vægge og kort cylindrisk hals. Højt hvælvet låg med en kegleformet knop. Forgyldt fodkant, hals, lågkant og knop, væg med chinoisem polykrom printet dekoration med krysantemumblomster og pæoner. Grønt Thomas Bavaria-stempel i bunden, rødstemplet nummerering, mål: 38 cm.

God stand, se billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!
1236125. THOMAS BAVARIA VASE.

God stand, se billeder.

Antal besøg: 6.436