BORDMONTAGE PÅ STENSKØB, formentlig messing, 20. århundrede.

123166. BORDMONTAGE PÅ STENSKØB, formentlig messing, 20. århundrede.

Oval form. Gennembrudt og rigt dekoreret skål. Pynt med putti og mascaroni. På rund rødstenssokkel.
Længde ca. 40 cm inklusiv spartelmasse.
Højde ca 30 cm inkl mascaron.

Irritationer. Lidt skævt. Glasindsats mangler. Tung derfor den højere transportpris.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 30 cm inkl mascaron.

Antal besøg: 1.270