BENGT LINDSTRÖM. Akvarel på papir, signeret, 20. århundrede.
1228021. BENGT LINDSTRÖM. Akvarel på papir, signeret, 20. århundrede.
højde 40 cm, bredde 30 cm, Formentlig udført af Bengt Lindström.
Akvarellen er ellers udført i en stil, der minder mere om Halmstadgruppens. Signatur med tynd filtpen.
Undersøgt uden for rammen. Fastgøres med brun tape.