2 LYSELYSER - Schierholz, Plaue, Thüringen, 20. århundrede.

1225473. 2 LYSELYSER - Schierholz, Plaue, Thüringen, 20. århundrede.

To lysestager - Schierholz, Plaue, Thüringen, 20. Century, 1x 3 lys, svungne arme og fod, vaseformede tude, rocailledekor, dekoreret med plastblomster, polykrom malet, ornamental forgyldt, min. chips, h. 18 cm, b. 34 cm; 1x 1-flamme, rund base, balusterskaft, platinstav, H.ca.18,5 cm.

god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

god stand.

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Freihandverkauf
Antal besøg: 369