Victor Jeannot Geneve sidst i det 19. århundrede.

1223974. Victor Jeannot Geneve sidst i det 19. århundrede.

Æske med tre låg med 52,6 mm diameter. Roskopf-type urskive af porcelæn. Manuel oprulning af nøglebevægelser. (ikke inkluderet). Maskine signeret i nikkel.

Dets funktion kunne ikke bekræftes. Trænger til reparation, da maskineriet bevæger sig inde i urkassen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.326