122250. FIGUR, porcelæn, Schaubach kunst.
Kvinde med Borzoi. Oval tallerken. Forgyldte detaljer. På undersiden markerer Schau 1237 Schaubach-Kunst.
Højde ca 25 cm.
Finger mangler. Glasur med krakeleringer. Mindre ridser og misfarvninger. Forgyldning med slid.