VELINDBUNDNE EKSEMPLER PÅ SVANTE SVÄRDSTRÖMS DALMALERIER.

1215733. VELINDBUNDNE EKSEMPLER PÅ SVANTE SVÄRDSTRÖMS DALMALERIER.

Svärdström, Svante. Dalmalerier. Samlet og kommenteret. Albert Bonniers forlag, Stockholm, 1944. 4:oi et godt bundet rødt halvmarokkobånd med forgyldt tekst og dekoration på ryg og marmoreret bindepapir. Øvre guldskåret. Med 130 sort-hvide fotos og 44 farveplader. 231 sider.

Let gnidning på ryg og hjørner. Et godt eksemplar.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 737