KISTE, 17./18. århundrede, massiv eg, rum af ahorn.

1211352. KISTE, 17./18. århundrede, massiv eg, rum af ahorn.

Egetræskiste med flere ahornrum, dobbelt bund, smedede detaljer, slutningen af 1600-tallet begyndelsen af 1700-tallet, hus mærket EDS, 51 x 56 x 79 cm.

Alder og Brugsslitage, renoveret/færdiggjort.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.121