1206188. ARMBANDUR, 18 karat guld, manual, Herodia, midten af det 20. århundrede.
Urskive mærket "Ancre 17 rubis", diameter 22 mm, gult metalarmbånd, længde 19 cm. Bruttovægt 25,7 gram.
Brugsslitage. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.