1204926. PERE CREIXAMS. "piger".
Akvarel på papir Signeret.
På bagsiden giver to Dau al Set-gallerietiketter den titel; en af dem refererer til en udstilling "Kollektivtegninger" fra 1977. Herkomst: Dau al Set Gallery, Barcelona; bestemt samling.
26,5 x 21 cm.
Akvarel på papir Signeret.
26,5 x 21 cm.