BØGER/HÆFTER, 5 stk, OS 1936.

BØGER/HÆFTER, 5 stk, OS 1936.
1203710. BØGER/HÆFTER, 5 stk, OS 1936.

"Olympia 1936", Willi Fr. Könitzer, Reichssportverlag, Berlin.
"Die Olympischen Spiele 1936", Cigaretten-Bilderdienst Altona-Bahrenfeld, 2 bind.
"Olympische Spiele 1936", Nummer 15, Berlin.
"OL 1936 i tekst og billede", Saxon & Lindström.

Proveniens gods efter samleren Sture Nyström, Rottne.

Varierende slitage, stedvis tunge, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.034