SALONBORD, Nyrenæssance, 20. århundrede.

120037. SALONBORD, Nyrenæssance, 20. århundrede.

Top med rodfiner. Ottekantet form. Facadekant. Fire-pass base med udskåret dekoration. Forgyldt bund og kant.
Diameter 88 cm.
Højde 69 cm.

Rapport. Afvisning. Rodfiner med reparation og delvis mat lak. Forgyldning med nuanceforskelle.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter 88 cm.
Højde 69 cm.

Antal besøg: 741