1199840. KORAL ØRERINGE SØLV FILIGRAE.
Øreringene er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed. De er udstyret med folde ørekroge. Ovale, åbne sølvdråber hænger fra den og bærer i alt 10 skinnende røde koraller nedenunder. Disse koraller er skåret i form af en dråbe, fint poleret og fleksibelt ophængt.
Længde 4 cm, bredde 1 cm, vægt 2,6 gram.