119769. BARBERINGSBORD, Nyrenæssance, slutningen af 1800-tallet.
Valnød. Top med drejeligt og vinklet spejl og lampetter. Tredelt søjlefod.
Katalogtekst opdateret med korrekt højde: Længde 49, bredde 34, højde 155 cm.
Slitage, mindre finerskader, spejl let ustabilt.