POSTER, signeret, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.
119679. POSTER, signeret, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.
Plakat med SAS-fly, dyrekredsen og stewardesser i forskellige miljøer.
54x42 cm Indsenderens familie boede på kontinentet i midten af det 20. århundrede. Indsenderens far, som rejste meget, modtog dette certifikat underskrevet af kaptajnen under en flyvning den 23. november 1949.