SNUSæSKE 1800-tallet, træ, oldnordisk stil, rigt ornamenteret, æske.

1194800. SNUSæSKE 1800-tallet, træ, oldnordisk stil, rigt ornamenteret, æske.

Fint ornamenteret snusdåse/æske anden halvdel af 1800-tallet, højde 8 cm, længde 16 cm.

Brugsslitage, den ene halespids mangler et lille stykke.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 641