MICHAEL STELZNER. CAROLINE BUG, sølv, dateret 1702.

1190115. MICHAEL STELZNER. CAROLINE BUG, sølv, dateret 1702.

Mester i Göteborg 1692-1698, Lidköping 1699-1703 Årstal G Indvendig forgyldt, dekoration med monogram, højde 82 mm, diameter ved mundingen 75 mm.

let slidt forgyldning, mindre aldersbetinget brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.227