Sæt SØLV, 5 dele. Samlet vægt ca 354 gram.

118979. Sæt SØLV, 5 dele. Samlet vægt ca 354 gram.

Skål med knækket dekoration, sandsynligvis en del af et serveringsfad, stemplet i tre: russisk importstempel, engelske frimærker Atkin Brothers Sheffield 1901 og finske frimærker HK 813H Helsinki 1926. Længde ca 24,5 cm.
2 kaffeskeer, Mema, længde ca. 11 cm.
Servietring, Ceson.
Punschmugg, Ceson.

Gravering. Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Servietring, Ceson.
Punschmugg, Ceson.

Gravering. Brugsslitage.

Antal besøg: 1.046