ORDENSORDEN, Den tyske Ørneorden, Berlin, 2. november 1943.
118417. ORDENSORDEN, Den tyske Ørneorden, Berlin, 2. november 1943.
Pris i det tredje rige, med ordensmedalje.
Frimærke underskrevet med førerens underskrift.
Signeret med daværende statsminister Meissners underskrift Ordensmedalje, sølv, forgyldt sølv.