MAJOLIKA TEKANDE RÖRSTRAND 18/19. ÅRHUNDREDE.

1181921. MAJOLIKA TEKANDE RÖRSTRAND 18/19. ÅRHUNDREDE.

Sød mindre majolica tekande fra Rörstrand, ca. 1890-1920, har en bredde på 23 cm.

Alders- og Brugsslitage, revner indeni, ingen Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 817