1178892. DIE KUNST DER GRAFIK, mappe med 7 grafiske ark.
Bestående af litografi af Valerio Adami 'Statuette', litografi af Horst Antes 'Gefleckte figur mit reif, kleiner figur und leiter', litografi af Enrico Baj 'Der kleine General', litografi af Bruno Bruni 'Solitudine', litografi af Simon Dittrich 'Der' Lordrichter', litografi af Paul Wunderlich 'Tête de Femme' og serigrafi af Friedensreich Hundertwasser 'Homo Humus come va 10002 nights'. Arkstørrelse, de første seks 42x30 cm, de sidste 70x50 cm. Signeret og nummereret 6973/10000.