KANDE MED HÅNDTAG, sterlingsølv, 20. århundrede.

117405. KANDE MED HÅNDTAG, sterlingsølv, 20. århundrede.

Dekoration med ternet mønster og løv. Udvidet næseparti og håndtag. Stemplet sterlingsølv 925.
Højde 18 cm.
Vægt 382 gr.

Mindre ridser. Monogram gravering. Behov for gips.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 18 cm.
Vægt 382 gr.

Antal besøg: 1.071