GRIPSHOLM LÆNESTOL MED FODSTAD, "MEDEVI BRUNN" IKEA.
1172014. GRIPSHOLM LÆNESTOL MED FODSTAD, "MEDEVI BRUNN" IKEA.
Fra Ikeas serie fra 1700-tallet, 1900-tallet, stemplet "Ikea of Sweden Riksantikvarieämbetet" og "Medevi brunn L.OY" Gråmalet træramme, skåret dekoration, løse ryg- og sædehynder i original polstring.
Sædehøjde 42 cm, skammelhøjde 40 cm.