MEDALJON, 18k rødguld med KAMÈ. Stemplet 1883.

1166947. MEDALJON, 18k rødguld med KAMÈ. Stemplet 1883.

Cameo skåret i tre forskellige farvede lag, agat med profiler af en mand og en kvinde i antik stil. Fotoskjul. Højde inkl. løkke 4,5 cm. Samlet vægt ca 16,5 gram.

Mindre mærker og ridser. Aldersrelateret slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 633