ELIN WIKSTRÖM OCH ELIN BRAG. "RETURNITY", SKULPTUR/OBJEKT.
1164618. ELIN WIKSTRÖM OCH ELIN BRAG. "RETURNITY", SKULPTUR/OBJEKT.
"Returnity Kit", stålobjekt i æske, æsken signeret, dateret og nummereret Eiln Wikström Anna Brag Münster 1997 4/50, 19x25 cm, højde 9 cm (æsken), genstanden består af et cykelnav, der ved montering , får cyklen til at gå baglæns , skabt til skulpturbiennalen i Münster i 1997.
Uddrag fra udstillingskatalog medfølger.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstnerne.