1163849. LOMMEKNIV 19. ÅRHUNDREDE mundkurvs-BAJONET.
Ældre lommekniv i form af mundkurv lavet omkring 1800-tallet, nitter samt hammerlås og bagstykke i messing, kniv og saks ved numsen men den forreste bajonetkniv mangler, har en foldet længde på ca 8,8 cm.