1141730. PARADIS, OLIE, SIGNET, MALERI.
Alfred Paul signeret og dateret 1920, landskabsmaleri Heidelandschaft. Signeret nederst til højre, indrammet. Olie på pap i sort shellac-ramme, størrelse 76 x 63 cm.