114053. SKÅL, krystal, Gun Lindblad, Kosta Boda.
Klart glas. Firkantet form, udskåret firkantet dekoration. Signeret Kosta Boda 58502 G Lindblad og mærket.
Højde 12,5 cm.
Diameter 21 cm.
Gun Lindblad er blandt andet repræsenteret i kollektionerne hos Victoria & Albert i London.
Ingen anmærkninger.