1133106. POSTSORTERINGSKAB, væghængt, første halvdel af det 20. århundrede.
Mærkat på bagsiden "Til posthuset Näsbykulla".
Med foldedøre.
Højde 122, bredde 88, dybde 36 cm.
Proveniens gods efter kunstneren Niklas Aronsson, Växjö.
Mindre slitage, døre bankede.
Nøgle/nøgler findes