1132584. VASER, 2 stk, og SKÅL, mest Bertil Vallien, Kosta Boda og Boda Artist Collection.
Skål, dekoration af fugle, utydeligt signeret, muligvis Bertil Vallien. Diameter 20,5 cm.
Vase, kantdekoration, signeret "Kosta Boda B. Vallien 48289". Højde 24 cm.
Vase, påskåret blå dekoration, signeret "BODA ARTIST COL B.VALLIEN 47964". Højde 12,5 cm.
Mindre Overfladeslitage.