1115198. WILHELM WAGENFELDT. TEKANDE-si og låg med TEKOPPER, 6 stk med underkop, SCHOTT & GEN, Jena, signeret, 1900-tallet.
Wilhelm Wagenfeldt var en ven og kunstnerkollega af Gösta Adrian Nilsson GAN.
Brugsslitage, snavs, en underkop med en Kantstødt, en kop med en revne ved øret, Kopper med forskellige diametre.