STOLE, 3 stk model 430, Arne Vodder, 1960'erne, Danmark.

1112162. STOLE, 3 stk model 430, Arne Vodder, 1960'erne, Danmark.

Tre stole model 430 designet af Arne Vodder for Sibast, Danmark. Stel i massiv palisander, senere betrukket med Josef Frank tekstil.
Mål: højde 82 cm, sædehøjde ca. 46 cm

En stol med en reparation på rygskinnen. Enkelte ledglidninger, ellers mindre Brugsslitage og ridser. Polstring med slid, falmning og huller.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.910